turniej badmintona

maj
2010
25

26 kwietnia 2010 roku odbył się VI Regionalny Turniej Badmintona pod patronatem honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Adrianna Golis (Ig), Edyta Zimońska (IId), Dawid Gniatkowski (Ia), Piotr Bartolewski (IId).

Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce, natomiast chłopców III miejsce. Indywidualnie Edyta Zimońska i Dawid Gniatkowski zajęli III miejsca.

W galerii dostępne są zdjęcia z turnieju.

dodała Olga Lipińska-Ciurzyńska

Badanie predyspozycji
sportowych
dla kandydatów do klasy
usportowionej i mundurowej

maj
2010
21

Kandydaci do klasy usportowionej z dyscypliną kierunkową piłka nożna i piłka siatkowa będą mieli przeprowadzone badania predyspozycji sportowych w terminie 29.05.2010r. o godzinie 9.00. Próby sprawnościowe odbędą się z:
    - lekkoatletyki,
    - gimnastyki podstawowej,
    - gier zespołowych (do wyboru siatkówka, koszykówka, piłka nożna).
Kandydaci do klasy mundurowej będą mieli przeprowadzone badania predyspozycji sportowych w terminie 29.05.2010r. o godzinie 12.00. Na próbach sprawnościowych będzie:
    - tor przeszkód,
    - lekkoatletyka,
    - gimnastyka podstawowa.
Punkty uzyskane za egzamin sprawnościowy będą dodawane do ilości punktów uzyskanych w procesie rekrutacji.

Prosimy o punktualne przybycie na próby sprawnościowe.

Kandydaci powinni mieć obuwie na halę i boisko trawiaste.

Szczegółowe informacje o testach znajdują się w dziale rekrutacja.

dodała Beata Skrzypczyk

Wyniki konkursu
odrzućmy wszystko co nas dzieli,
a weźmy wszystko co nas łączy

maj
2010
20

W dniu 18 maja 2010 r. podczas Święta Szkoły odbyło się w Zespole Szkół im. gen. W. Andersa w Częstochowie uroczyste rozdanie nagród w konkursie na prezentację multimedialną pt. „Odrzućmy wszystko co nas dzieli, a weźmy wszystko co nas łączy” – gen. W. Anders.

W konkursie zostały przyznane trzy miejsca. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 8 im. Polskich Olimpijczyków w Częstochowie: Damian Nowak, Paweł Pietrasik oraz Tomasz Pietrasik i otrzymali zestaw głośników multimedialnych. Opiekunem uczniów była pani mgr Maria Tomżyńska. Drugie miejsce zajęła uczennica Sylwia Jackowska z Gimnazjum nr 19 im. gen. Leopolda Okulickiego w Częstochowie i otrzymała kamerę internetową, natomiast trzecie miejsce zajął Aleksander Łapaj i Mateusz Podlewski z Gimnazjum nr 19 im. gen. Leopolda Okulickiego - otrzymali lampki pod laptopa. Opiekunem uczniów była pani mgr Ewa Kurko.

Opiekunom zostały wręczone podziękowania natomiast uczniowie oprócz nagród otrzymali również dyplomy gratulacyjne.

dodała Katarzyna Łapeta

SALON EDUKACJI
TECHNICZNEJ I ZAWODOWEJ

maj
2010
20

W dnia od 18 do 21 maja 2010 r. w godz. 9 -15 w Częstochowskim Parku Przemysłowym, ul. Wały Dwernickiego 117/121 odbywa się, organizowany w ramach projektu „Idziemy w parze ja i mój zawód”, SALON EDUKACJI TECHNICZNEJ I ZAWODOWEJ.

Salon ten skierowany jest do gimnazjalistów oraz ich rodziców aby mogli zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną szkół technicznych i zawodowych Częstochowy. Nasza placówka jak co roku zorganizowała swoje stoisko i prezentuje swoje atuty. Podczas czterodniowego salonu opiekę nad stoiskiem sprawuje doradca zawodowy mgr Anita Dudek wraz z uczniami naszej szkoły.

Targi edukacyjne odwiedzają uczniowie klas trzecich gimnazjów nie tylko z Częstochowy ale również z okolic. W poszczególnych dniach zaplanowaliśmy spotkania z młodzieżą z 11 klas. Młodzież po obejrzeniu filmu promującego ideę Salonu Edukacji Technicznej i Zawodowej oraz poszczególne szkoły, rozpoczyna zwiedzanie poszczególnych stanowisk szkół. Zapoznają się z ofertą edukacyjną oraz zadają pytania dotyczące konkretnych kierunków kształcenia i zasad rekrutacji. Odpowiedzi mogą otrzymać od doradców zawodowych reprezentujących SzOK przy Zespole Szkół im. gen. W. Andersa, Centrum Informacji Zawodowej oraz Centrum Kształcenia Praktycznego.

 

W galerii znajdują się zdjęcia z trzeciego dnia Salonu Edukacji.

dodała Anita Dudek

Święto Szkoły

maj
2010
19

18 maja 2010 roku , w dniu kolejnej rocznicy zwycięstwa pod Monte Cassino, jak co roku w Zespole Szkół im gen. W. Andersa obchodziliśmy Święto Patrona. W szkolnych uroczystościach wzięli udział: wiceprezydent Miasta Częstochowy Ryszard Majer, przedstawiciele Związku Sybiraków: prezes Władysław Dziembowski, Teresa Krętuś, Jan Sołtys, Helena Kurzak, Halina Międzik, poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, dyrektor filharmonii Beata Młynarczyk, prezes ZNP Grzegorz Sikora, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Joanna Myga, proboszcz parafii Judy Tadeusza ks. Jan Sambor.

Zorganizowano spotkanie z kombatantami, w którym wzięła udział młodzież z klas drugich. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli film dotyczący historii życia gen. W. Andersa „Generał polskich nadziei”. Następnie po odczytaniu okolicznościowych wierszy, złożono kwiaty pod popiersiem Patrona gen. Władysława Andersa. Kwiaty złożyli: wiceprezydent Miasta Częstochowy Ryszard Majer, przedstawiciele Związku Sybiraków, dyrekcja i samorząd uczniowski Zespołu Szkół im. gen. W. Andersa.

Ostatnim punktem uroczystości było przejście zaproszonych gości do sali gimnastycznej. Po przemówieniu dyrektora Tadeusza Perkowskiego, zabrali głos: wiceprezydent Miasta Częstochowy Ryszard Majer, pani Poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, przewodniczący ZNP Grzegorz Sikora oraz pani Helena Kurzak, która wręczyła dyrektorowi szkoły Tadeuszowi Perkowskiemu namalowany przez siebie obraz przedstawiający Matkę Boską Katyńską – patronkę Sybiraków.

Kolejnym punktem uroczystości było obejrzenie przez zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów montażu słowno- muzycznego, pt. „A to Polska właśnie”. Występ młodzieży poprzedzony został minutą ciszy poświęconej ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Pieśni wykonane podczas występu: „Bogurodzica”, „Rota”,” Zwycięstwo”, „Czerwone maki”, a także odtańczony polonez i wyrecytowane fragmenty „Wesela” Wyspiańskiego wzbudziły wśród gości i młodzieży patriotyczny nastrój. 

Na zakończenie zostały wręczone nagrody w konkursie multimedialnym dla gimnazjalistów „Odrzućmy wszystko co nas dzieli – gen. W. Anders”.


Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień dostarczył wielu wzruszeń, radości i utkwi w pamięci wszystkich obecnych na długo.

W galerii umieszczonych jest więcej zdjęć z uroczystości.

dodała Beata Skrzypczyk

Konkurs fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych
pt. "Jura w różnych porach roku"

maj
2010
19
Konkurs trwał od 15 listopada 2009 do 15 kwietnia 2010. Celem konkursu było ukazanie walorów architektonicznych, kulturowych, przyrodniczych i turystycznych Jury Krakowsko-Częstochowskiej w róznych porach roku.
Rozstrzygnięcie konkursu:
      I miejsce - Anna Nowak z Gimnazjum nr 1
      II miejsce - Agnieszka Wieczorek z Gimnazjum nr 1
      III miejsce - Joanna Zabicka z Gimnazjum nr 3
      wyróżnienie - Hanna Suchan z Gimnazjum nr 3
dodała Dorota Bożek

Zawieszenie zajęć

Maj
2010
18
W związku z pogotowiem powodziowym zajęcia w dniach 19.05 i 20.05 zostają zawieszone.
dodała Beata Skrzypczyk

Turniej piłki nożnej
o puchar dyrektora Z.S. im. gen. W. Andersa

maj
2010
14
W dniu 11 maja 2010r. na stadionie Arena Częstochowa odbył się I Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. gen. W. Andersa.

Turniej zorganizowany został przez ZS Andersa i UKS Anders.

W turnieju wzięło udział 11 drużyn, które zajęły kolejne miejsca:
      I miejsce - Gimnazjum w Rędzinach
      II miejsce - Gimnazjum nr 12 w Częstochowie
      III miejsce - Gimnazjum nr 8 w Częstochowie
      IV miejsce - Gimnazjum nr 11 w Częstochowie
      V miejsce - Gimnazjum nr 6 w Częstochowie
      VI miejsce - Gimnazjum nr 13 w Częstochowie
      VII miejsce - Gimnazjum w Poraju
      VIII miejsce - Gimnazjum nr 7 w Częstochowie
      IX miejsce - Gimnazjum nr 15 w Częstochowie
      X miejsce - Gimnazjum nr 19 w Częstochowie
      XI miejsce - Gimnazjum nr 3 w Częstochowie

Najlepszy zawodnik - Hubert Łęgowik z Gimnazjum w Rędzinach,
najlepszy strzelec - Tomasz Żurawski z Gimnazjum nr 12 (7 goli),
najlepszy bramkarz - Adrian Morawski z Gimnazjum nr 8.

Sponsorami turnieju byli ZS Andersa, UKS Anders oraz Zakład Cukierniczy "Michaś".

W galerii umieszczonych jest więcej zdjęć z uroczystości.
dodała Beata Skrzypczyk

"Sprawni jak żołnierze"

maj
2010
12
W dniu 28.04.2010 zostały rozegrane Mistrzostwa Częstochowy "Sprawni jak żołnierze".
W kategorii dziewcząt zajęlismy 2 miejsce na 12 drużyn. Nasza szkołe reprezentowały: Edyta Zimońska, Wioletta Hart, Aleksandra Rakowska, Patrycja Wróbel i Marlena Nocuń.
Chłopcy zajęli 3 miejsca na 14 drużyn, w skład drużyny wchodzili: Piotr Hyra, Adam Matusiak, Piotr Ziębiński, Łukasz Jachimowski.
Opiekunami zaspołów byli Jacek Tomalski i Robert Brzeziński.
  
dodała Beata Skrzypczyk

rozkład dzwonków

Maj
2010
6
Od dnia 7 maja 2010 obowiązuje nowy rozkład dzwonków:
  1.    8.10 - 8.55
  2.    9.05 - 9.50
  3.  10.00 - 10.45
  4.  10.55 - 11.40
  5.  11.55 - 12.40
  6.  12.50 - 13.35
  7.  13.45 - 14.30
  8.  14.40 - 15.25
  9.  15.30 - 16.15
10.  16.20 - 17.05
11.  17.10 - 17.55
12.  18.00 - 18.45
dodała Beata Skrzypczyk

Zielona szkoła
Zakopane 25-30 kwietnia 2010

maj
2010
3
W dniach 25-30 kwietnia 2010 klasa 1c była na zielonej szkole w Zakopanem wraz z opiekunami Moniką Dudą i Beatą Skrzypczyk. Uczniowie zwiedzali Straż Pożarną oraz TOPR, gdzie mogli zapoznać się z pracą ratowników latających helikopterem Sokół. Mieli wycieczki na Gubałówkę oraz do Doliny Kościeliskiej. Zwiedzali najstarszy kościół w Zakopanem i Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Uczniowie byli także na skoczni, basenie i kręgielni. Na zielonej szkole realizowane były również zajęcia z różnych przedmiotów oraz wideokonferencje z matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego.
         
         

      
dodała Beata Skrzypczyk

MARSZ NADZIEI
23 KWIETNIA 2010

maj
2010
3
Uczniowie z klas: Ie, IIe i IIIf uczestniczyli marszu, którego celem jest zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym oraz ich rodzinom. Marsz Nadziei jest imprezą w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Pola Nadziei, która co roku organizowana jest na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych dotkniętych chorobą nowotworową. Patronat nad kampanią objął Arcybiskup Metropolita Częstochowski oraz Prezydent Miasta Częstochowy.
dodała Małgorzata Dul

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

maj
2010
3
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi klasa Ie pod opieką pani mgr Małgorzaty Dul wzięła udział w wiosennych porządkach na Miejskim Stadionie „ Arena Częstochowa”. Akcję przeprowadził Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy w dniu 22 kwietnia 2010 roku.
dodała Małgorzata Dul

Dzień Otwarty
na Akademii Jana Długosza

Kwiecień
2010
15
W dniu dzisiejszym klasa 1g brała udział w Dniu Otwartym Akademii im. Jana Długosza. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pracowników oraz studentów Akademii m. in. na temat laserów, obróbki zdjęć w programie PhotoShop, budowy robotów.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną firm zajmujących się szkoleniem, na terenie ekspozycji prezentowało się ponad 40 placówek oświatowych.
dodał administrator serwisu

Półfinały Mistrzostw Śląska w piłce ręcznej dziewcząt

Kwiecień
2010
11
W dniu 29.o3.2010r. reprezentacja ZS im. gen. W. Andersa w piłce ręcznej dziewcząt wzięła udział w półfinałach Mistrzostw Śląska w Szczekocinach. W turnieju brały udział 4 drużyny - z Sosnowca, Szczekocin, Dąbrowy Górniczej i z naszej szkoły. Nasza reprezentacja przegrała mecz z Dąbrową Górniczą 5:6 i nie zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego.
Szkołę reprezentowały:
Joanna Hetner, Agnieszka Desperak, Katarzyna Desperak, Aleksandra Kleszcz, Karolina Klabis, Sylwia Amrozik, Wioletta Hart, Edyta Zimońska, Patrycja Wróbel, Marta Bugajska.
dodał administrator serwisu

Odrzućmy wszystko co nas dzieli, a weźmy wszystko co nas łączy -
gen. Władysław Anders

Marzec
2010
24
Zespół Szkół im. gen. Władysława Andersa w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie na prezentację multimedialną / film pt. "Odrzućmy wszystko co nas dzieli, a weźmy wszystko co nas łączy" - gen. Władysław Anders. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy związanej z życiem, działalnością, osobowością gen. Władysława Andersa. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 7 maja 2010r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 18 maja 2010r. Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursu.
dodał administrator serwisu

Dzień otwarty

marzec
2010
23
W dniu 22.03.2010r. odbył się w naszej szkole dzień otwarty, który rozpoczęło "Sympozjum ekologiczne".

Po sympozjum uczniowie gimnazjów przeszli na zajęcia "Z chemią za pan brat" prowadzone przez panie Annę Lewandowską i Beatę Jakubas, którym pomagali uczniowie klasy Ib i Ic.

Następnie gimnazjaliści rozeszli się na wybrane wcześniej zajęcia z różnych przedmiotów:
konkurs na prezentację multimedialną "Zawody przyszłości" przygotowany przez p. Beatę Skrzypczyk,
zajęcia z języka angielskiego "Career for you" prowadzone przez p. Martę Madejską,
zajęcia z geografii "Klimaty kuli ziemskiej" prowadzone przez p. Dorotę Bożek,
zajęcia z biologii pt. "Nasiona, kiełkowanie - co dalej?" przygotowane przez p. Monikę Dudę,
zajęcia z fizyki "Fizyka dla leniwych, ale dociekliwych" prowadzone przez panią H. Muskałę,
warsztaty z architektury krajobrazu prowadzone przez panią U. Łyko-Katus.
dodał administrator serwisu

Częstochowski Uniwersytet Młodzieżowy

marzec
2010
23
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w II edycji Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego przy Politechnice Częstochowskiej, która miała inaugurację 19 marca 2010r. Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych i ma na celu zapoznanie ich ze studenckim życiem. Młodzi "studenci" będą uczestniczyć w cyklu wykładów, z różnych dziedzin oraz zajęciach laboratoryjnych. Pierwszy wykład pt. "Wykształcenie techniczne a rozwój gospodarczy Polski" wygłosiła pani Grażyna Henclewska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia i wpisy w indeksach.
dodał administrator serwisu

Konkurs
TRANSLATORYKA I TEATR 2010

marca
2010
17
Do konkursu przystąpiło 10 uczniów klas pierwszych:
1.Katarzyna Małasiewicz 1a
2. Kamil Przepiórowski 1a
3. Nina Lupa 1b
4. Julia Ordon 1b
5. Dawid Wróż 1b
6. Patryk Gidziela 1c
7. Paweł Kubiak 1c
8. Michał Wojsław 1c
9. Anna Norberczyk 1e
10.Mateusz Ruśkiewicz 1g

Uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć tekst tegorocznego przesłania brytyjskiej aktorki Judi Dench na Międzynarodowy Dzień Teatru 2010. Dopuszczalne było korzystanie ze słowników angielsko-polskich. Wszyscy uczniowie wykonali zadanie.
Autorami najlepszych tłumaczeń w ocenie jury (mgr Lidia Koźlik i mgr Anita Tuszyńska-Gajowczyk) zostali:
1. Katarzyna Małasiewicz 1a
2. Dawid Wróż 1b
3. Nina Lupa 1b
4. Paweł Kubiak 1c

Laureaci konkursu będą reprezentować naszą szkołę w listopadowym konkursie młodych tłumaczy JUVENES TRANSLATORES organizowanym przez UE. Tłumaczenie Katarzyny Małasiewicz zostanie zamieszczone na stronie internetowej Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
Dla naszych laureatów Dyrekcja Teatru przygotowała również zaproszenia na przedpremierowy spektakl Mieszczanin szlachcicem w dniu 26 marca (piątek) g. 19.
dodała mgr Lidia Koźlik

Konkurs
recytatorski dla gimnazjalistów

marca
2010
17
12 marca 2010r. odbył się w naszej szkole Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla gimnazjalistów - „Z głową na karabinie”. Uczestniczyli w nim uczniowie z 4 szkół wraz z opiekunami. W jury zasiedli reprezentanci środowisk kombatanckich (Związek Sybiraków, światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej) związanych z naszą szkołą i pani Helena Kurzak (przewodnicząca jury), pani Halina Mędzik, pani Teresa Krętuś, pan Artur Wo-niakowski, pan Kazimierz Pacierpnik oraz dyrektor szkoły pan Tadeusz Perkowski, nauczycielka języka polskiego pani Dorota Rogulka i Wojciech Jastrzębski - przewodniczący szkolnego samorządu i laureat licznych nagród w konkursach recytatorskich. Przed konkursem wystąpił chór szkolny pod kierunkiem pani Marty Madejskiej, który wykonał pieśni „Czerwone Maki” oraz „Wolność” Marka Grechuty.
Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom artystyczny.
Nagrodami książkowymi i dyplomami uhonorowani zostali uczniowie:
I miejsce - Aleksandra Chytas z klasy 2 gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki,
II miejsce - Joanna Banasiak z klasy 1 Prywatnego Gimnazjum Lingwistycznego,
III miejsce - Miłosz Caban z klasy 1 Publicznego Gimnazjum SPSK im. św. Józefa.
Każdy z 17 uczestników otrzymał pamiątkową książkę - upominek z podpisem fundatorki - pani Heleny Kurzak.
Uroczystości zakończyło wręczenie nagród, dyplomów, podziękowań dla nauczycieli oraz kwiatów dla gości honorowych.
Konkurs przygotował zespół polonistów w składzie: Katarzyna Kłak, Dorota Kucharska, Dorota Rogulka, Atena Wróbel i Małgorzata Zielińska-świeboda.
dodał administrator serwisu

Warsztaty
ekologiczne

marca
2010
16
Dnia 9 marca 2010 roku klasa Ic i IVh uczestniczyły w warsztatach ekologicznych realizowanych w naszej szkole przez Ośrodek Działań Ekologicznych "-ródła" z siedzibą w Łodzi.

Warsztaty te to cześć projektu "Edukacja Ekologiczna - Natura 2000". Tytuł warsztatów "To leży w mojej naturze". Celem zajęć było wzbudzenie pogłębionej refleksji na temat znaczenia przyrody w życiu człowieka i osobistej odpowiedzialności za stan środowiska.

Warsztaty prowadzone były metodą Green Drama. Jest to metoda edukacji ekologicznej stworzona w Finlandii i wykorzystywana od kilkunastu lat w pracy z młodzieżą. Doskonali umiejętności społeczne, kreatywność i inwencję, a przede wszystkim zmienia zachowania i styl życia na bardziej przyjazny środowisku.
dodała mgr Dorota Bożek

Walentynki

marzec
2010
16
Dnia 12.02.2010 odbył się Koncert Walentynkowy zorganizowany przez chór szkolny pod okiem p. Madejskiej. Pomysł koncertu zrodził się w głowie ucznia klasy 3h Patrycjusza Szota, który skutecznie zaraził nim swoich kolegów - hip-hopowców z 1g, koleżanki i kolegów z chóru szkolnego oraz przygotował wstępny szkic scenariusza. Podczas koncertu wykonano autorskie piosenki Patrycjusza Szota, Damiana Nurka i Michała Marusa z 1g oraz ich kolegi z LO Żeromskiego, Amadeusza Mazura. W repertuarze znalazły się również utwory "Zakochani są wśród nas", "O mnie się nie martw", "Nie bąd- taki szybki Bill", "Zakochani", "Małgośka" i "Miał być ślub" w wykonaniu Jesici Ponichtery, Martyny Boral, Anety Krawczyk z 2e, Marty Szlawskiej, Moniki Kleber z 2f oraz Łukasza Sędziwego z 1c, który wcielił się w rolę Szybkiego Billa;). W romantyczny nastrój wprowadził słuchających Bartek Majchrzyk z klasy 1f rockową balladą "Shaddow of the day".

Koncert poprowadzili Agnieszka Gawlikowska z 2b oraz przewodniczący szkoły, Wojciech Jastrzębski, który w trakcie koncertu rozdał zebrane przez Samorząd Szkolny walentynki.

Salę udekorowały uczennice klasy 3g: Patrycja Bodziachowska, Olga Kasińska, Monika Palszys, Patrycja Stala i Karolina Migoń.
dodał administrator serwisu

Kampania Pola Nadziei

marzec
2010
16
11 marca Zespół Szkół im. gen. W. Andersa przystąpił do ogólnoświatowej i ogólnopolskiej akcji zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną - KAMPANII POLA NADZIEI. W ramach kampanii:
- w szkole sprzedawane są przypinki żonkilowe po 2zł. i czapeczki po 5zł.
- realizowane są konkursy plastyczne, literackie, multimedialne i fotograficzne
- udział młodzieży w kwestach
- Marsz Nadziei
dodała mgr Małgorzata Dul

VIII Olimpiada
Misyjna ze znajomości Afryki

marzec
2010
16
Organizatorem Olimpiady jest Sekcja Misjologii Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Współorganizatorem tegorocznej edycji jest Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków - bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury.

II etap okręgowy - odbył się 1 marca 2010 w Katowicach. Z naszej szkoły wzięło udział dwóch uczniów: - Urszula Jasińska z klasy 2e - Adam Matusiak z klasy 2d
dodał administrator szkoły

TRANSLATORYKA I TEATR

marzec
2010
9
KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH na najlepsze tłumaczenie tegorocznego orędzia do ludzi kultury z okazji przypadającego na 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru. święto Teatru ustanowiono w 1961 roku podczas światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute - ITI) w Helsinkach. Dzień obchodów święta ustalono na 27 marca - w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku, kiedy po raz pierwszy spotkały się zespoły teatralne z obu stron "żelaznej kurtyny". Od tamtej pory każdego roku w tym dniu rozsyłane jest przesłanie od wybitnego człowieka teatru, zawierające jego przemyślenia na temat roli teatru i jego zadań we współczesnym świecie. Tradycyjnie już przesłanie to jest tłumaczone na 20 języków i odczytywane w dniu 27 marca w każdym teatrze przed wieczornym spektaklem. Zapraszam do udziału w konkursie 11 marca (czwartek) do sali 211 na trzeciej godzinie lekcyjnej. Należy przynieść ze sobą słownik angielsko-polski.

Organizator konkursu - mgr Lidia Koźlik
dodał administrator szkoły

Wycieczka do Zakopanego

marzec
2010
2
W drugim tygodniu tegorocznych ferii zimowych odbyła sie wycieczka uczniów naszej szkoły do Zakopanego. Wyjazd zorganizowany był w ramach akcji "Ferie w mieście 2010", a dotację do wyjazdu zdobyły Katarzyna Ryś i Agnieszka Dziurska-Dylewska. Młodzież była w Bukowinie Tatrzańskiej na basenach termalnych oraz w Dolinie Kościeliskiej gdzie przewodnik opowiadał wiele ciekawych i ważnych informacji nie tylko o samej Dolinie, ale również o Zakopanem. Młodzież zwiedzała również Krupówki (najstarszą ulicę w Zakopanem) gdzie dokonała zakupu drobnych pamiątek.
Pogoda i humory dopisywały nam cały czas i już czekamy na następny taki wyjazd.
dodał administrator szkoły

Nowy samorząd

marzec
2010
1
W dniach 29.01.2010 oraz 01.02.2010 w Zespole Szkół im. gen. Władysława Andersa odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W wyniku głosowania klas w skład SU weszły następujące osoby:

1. Jastrzębski Wojciech kl.IIB - przewodniczący SU
2. Praszczyk Katarzyna kl.IE - z-ca przewodniczącego SU
3. Ruśkiewicz Mateusz kl.IG - sekretarz/skarbnik
4. Golis Adrianna kl.IG - rzecznik praw ucznia
dodał administrator szkoły

strona: 1 | 2 | 3

Lokalizacja

Zespół Szkół im. gen. Władysława Andersa
ul. Legionów 58
42-202 Częstochowa


Wykonanie: Mateusz Ruśkiewicz  Uczeń technikum o specjalności TCPG